• 02 8889 4600
    02 9627 4637 (fax)
  • Cnr Regent and McCulloch Streets Riverstone NSW 2765

    PO Box 6335
    Rouse Hill Town Centre
    NSW 2155

Staff Contact Details

Staff Contact Details

Senior Executive

Felicity
Marlow
Principal
[email protected]
Colin
Wood
Deputy Principal
[email protected]
David
Griffiths
Business Manager
[email protected]

Executive

Linsey
Moir
Director of ELC/OSHC
[email protected]
[email protected]
Tara
Waller
Head of Primary Years
[email protected]
Owen
Laffin
Head of Secondary Years
[email protected]
Linda Hogan Director of Secondary Teaching & Learning
[email protected]

Leadership

Julian
Elton
Chaplain/Head of Gould House
[email protected]
Michael
Green
Information and Communications Technology Manager
[email protected]
Cindy
Ham
Head of Mathematics
[email protected]
Viviana
Mattiello
Acting Head of English
[email protected]
Craig
Laffin
Director of Development
[email protected]
Thea
Laffin
Acting Head of HSIE
[email protected]
Pamela
Ledley
Careers Counsellor
[email protected]
Catherine
Redwood
Counsellor
[email protected]
Ben
Thomas
Sport Coordinator
[email protected]
Michelle
Wilson
Learning Enrichment Coordinator
[email protected]

Early Learning Centre Academic Staff

Melissa Churchward Early Childhood Educator
[email protected]
Eliza Faulder Early Childhood Educator
[email protected]
David
Ham
Early Childhood Teacher
[email protected]
Rosie
Harriott
Early Childhood Teacher
[email protected]
Maya
Jackson
Early Childhood Teacher
[email protected]
Emily
Kitto
Early Childhood Educator
[email protected]
Linsey
Moir
Director of ELC/OSHC
[email protected]
Ben
Zamor
Early Childhood Educator
[email protected]

Primary Academic Staff

Megan
Bown
Primary Teacher
[email protected]
Katrina
Chow
Primary Teacher
[email protected]
Loren
Copeman
Primary Teacher
[email protected]
Lara
Dikha
Infants Coordinator/Primary Teacher
[email protected]
Madeleine
Edey
Primary Teacher
[email protected]
Emily
Elton
Primary Teacher
[email protected]
Nicole
Goudie
Primary Teacher
[email protected]
Bethany
Grose
Primary Teacher
[email protected]
Ben
Hillier
Primary Teacher
[email protected]
Tiarna
Jones
Primary Teacher
[email protected]
Louise
Keun
Primary Teacher
[email protected]
Jessica
King
Primary Teacher
[email protected]
Li
Li
Primary Teacher - Mandarin
[email protected]
Rachel
Li
Primary Teacher
[email protected]
Evan
Moore
Primary Coordinator/Primary Teacher
[email protected]
Meg
Pendlebury
Primary Teacher
[email protected]
Sarah
Roberts
Primary Teacher
[email protected]
Libbi
Russell
Primary Teacher
[email protected]
Rebecca
Shaw
Primary Teacher
[email protected]
Sonia
Thomson
Primary Teacher
[email protected]
Tara
Waller
Head of Primary Years/Primary Teacher
[email protected]
Bronwyn
Davies
Primary Specialist
[email protected]
Vivian
Huang
Primary Teacher - Mandarin
[email protected]
Peter
Christie
Music Teacher
[email protected]
Thomas
Groves
Music Teacher
[email protected]
Pamela
Keegan
Primary Specialist
[email protected]
Sarah
Thompson
Primary Teacher
[email protected]

Secondary Academic Staff

Joshua
Baissari
Science Teacher
[email protected]
Luke
Barnett
English/HSIE Teacher
[email protected]
Brian
Barter
Head of Technology/STEM
[email protected]
Rodney
Braine
Head of PDHPE/Secondary Teacher
[email protected]
Elizabeth
Cox
Secondary Teacher
[email protected]
Thomas
Groves
Music Teacher
[email protected]
Cindy
Ham
Head of Mathematics/Secondary Teacher
[email protected]
Linda
Hogan
Director of Secondary Teaching & Learning/Head of Drama/Secondary Teacher
[email protected]
Vivian
Huang
LOTE Teacher
[email protected]
Bethany
Jangara
Secondary Teacher
[email protected]
Olivier
Kameya
Secondary Teacher
[email protected]
Terie
Keough
Secondary Teacher/Head of Bradman House
[email protected]
Owen
Laffin
Head of Secondary Years/Secondary Teacher
[email protected]
Thea
Laffin
Acting Head of HSIE/Head of Johnson House/Secondary Teacher
[email protected]
David
Luo
Secondary Teacher
[email protected]
Mark
Longworth
Secondary Teacher/Head of Chisholm House
[email protected]
Catherine
Ma
Secondary Teacher
[email protected]
Shakti
Maforimbo
Secondary Teacher
[email protected]
Viviana
Mattiello
Acting Head of English/Secondary Teacher
[email protected]
Tracy
Payne
Secondary Teacher
[email protected]
Leonita
Punzalan
Secondary Teacher
[email protected]
Ben
Thomas
Sports Coordinator/Secondary Teacher
[email protected]
Anne
Vlismas
Secondary Teacher
[email protected]
Aaron
Wilkinson
Secondary Teacher
[email protected]
Michelle
Wilson
Secondary Teacher
[email protected]

Learning Enrichment Staff

Michelle Wilson Learning Enrichment Coordinator
[email protected]
Natalie Aroyan Learning Enrichment Case Manager
[email protected]
Leanne Ditton Learning Enrichment Educator
[email protected]
Cami Leva Learning Enrichment Educator
[email protected]
Melanie McCarthy Learning Enrichment Educator
[email protected]
Belinda Rochford Learning Enrichment Educator
[email protected]
Janine Wilkinson Learning Enrichment Educator
[email protected]

Out of School Hours Care Staff

Lyn Harris OSHC Staff
[email protected]
Linsey Moir Director of ELC/OSHC
[email protected]

General Staff

Naomi Richards Office Reception
[email protected]
Bree
Bond
Principal’s Executive Assistant
[email protected]
Sarah
Hope
Educational Administration
[email protected]
Samantha
Dadd
Educational Administration Assistant
[email protected]
Rachel
Chapman
Educational Administration
[email protected]
Attendance Administration
[email protected]
Sarah
Frost
LRC Supervisor
[email protected]
Cilla
Walker
Student Enrolment Manager
[email protected]
Angela Hawkins Fees Administration
[email protected]
Joanne
Wood
Uniform Shop Coordinator & Accounts Team
[email protected]
Michelle
Klomp
Marketing, Communications & Brand Manager
[email protected]
Melanie
Broady
Marketing, Communications & Events Coordinator
[email protected]
Nathan
Fredricks
Operations and Facilities Manager
[email protected]

Tell your friends about NWCC